Grobiņas ģimnāzijas Eiropas klubs Eiropas mājā

Piektdien, 25. maijā Rīgā, Eiropas mājā jau otro gadu pēc kārtas notika Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas izlaidums. Šogad arī mūsu skola - Grobiņas ģimnāzija ieguva EP Vēstnieku skolas titulu.

Šī projekta ietvaros Grobiņas ģimnāzijas Eiropas klubs veica dažādus uzdevumus: izsludināja ikgadējo konkursu, lasīja grāmatas, kurām rakstīja savus komentārus un gaidīja vēstules no ievēlētajiem politiķiem Eiropas Parlamentā, veica pētījumus par to, cik daudz skolēni zina par EP, piedalījās un aicināja citus izpildīt Eiropas Dienas eksāmenu. Ar paveikto bija jādalās Facebook EPVS grupā, lai pārējie programmas dalībnieki redzētu padarīto.

Rezultātā Grobiņas ģimnāzijas klubs tika uzaicināts uz apbalvošanas ceremoniju. Eiropas māja ir skaista, mūsdienīga ēka, kurā atbraukušie varēja cienāties ar tēju, kafiju un dažādām uzkodām, kas atgādināja augstas sabiedrības svinības, kurās tēja jādzer ar paceltu pirkstiņu.

Mūsu komanda tika pie ļoti gaidītiem apbalvojumiem - braucienu 5 skolēniem uz Strasbūras Eiroparlamenta mītnes vietu. Tagad tikai jāizlemj, kuri no mums brauks. Saņēmām arī stikla goda plāksni, kurai jāatrod piemērota vieta. Balvas mums dalīja Eiropas Parlamenta deputāts no Latvijas Atis Pabriks, no kura saņēmām arī rokasspiedienu, un VISC vadītājs Guntars Catlaks - ar šiem cilvēkiem mūsu komandai tagad ir arī foto.

Pasākuma vadītāja uzsvēra, ka iesāktais jāturpina, tāpēc cerams, ka Grobiņas ģimnāzijas Eiropas kluba dalībnieki iegūs vēl iespējas braukt uz EP un apgūs vēl jaunas zināšanas.

Andžela Rudzīte

ep_edit_1_41505203135_o.jpg img_1063_41685628324_o.jpg img_1139_41505204785_o.jpg img_1232_40600790750_o.jpg img_1262_41506230825_o.jpg