Projekta ”Esi līderis” pavasara notikumi

Iestājoties pavasarim, projekta dalībnieki ir aktīvi sevi pieteikuši vairākiem konkursiem. Ir aktīvi un radoši strādāts pie konkursiem” Es savai videi”” un „” Es savai skolai”. Ir  gandarījums par paveikto, jo skolēni ir ieguldījuši  lielu darbu, lai īstenotu projektus dzīvē. Vēlos teikt paldies Helēnai Annai un Diānai Martai par projekta darbu” Skaista atpūta vieno”, Kristeram, Annijai un Alisei par atkritumu šķirošanas  kartes izveidošanu Grobiņas novadā, Robertam, Iritai un Katrīnai par video filmas izveidošanu pamatskolas skolēniem, kas māca kā pareizi šķirot atkritumus, Evelīnai par veselīga uztura aktualizēšanu skolēniem un viņu vecākiem, Airitai par ieceri skolas pagalmā izvietot dekoratīvus putnu būrīšus un Rebekai, Emīlijai un Madarai par jauna soliņa iedzīvināšanu skolēniem, uz kura var atrast sev nezināmos jautājumus.

Liels Paldies Jums!

Skolotāja Ilze

 

Liels prieks šogad ir projekta dalībniekiem, jo pirmo reizi gan vidusskolas skolēnu, gan pamatskolas skolēnu komandas iekļuva biznesa spēļu finālos.

Skolēni dalās ar savu prieku!

Piektdien, 29. martā, mēs – komanda ‘’Patriotes’’, devāmies uz Rīgu, lai cīnītos par uzvaru konkursā ‘’Profesionālis’’, kuru vēlāk arī ieguvām, projekta ‘’Esi Līderis’’ ietvaros.

Uz Rīgu izbraucām ļoti agri, jo tur jau bija jāierodas plkst. 8:30, lai vēlāk dotos uz vienu no Rīgas Brīvostas termināliem, par kuru vēlāk tika uzdots uzdevums.

Terminālī mums parādīja nelielu prezentāciju un tālāk ar autobusu visas komandas devāmies apskatīt notiekošo sīkāk. Ļoti uzmanīgi bija jāklausās, taču tas nebija grūti, jo izklāstītie fakti bija patiešām interesanti.

Kad bijām atgriezušās, norisinājās pats konkurss un spēle. Uzdevums bija izveidot un noprezentēt koka dzīves ceļu no meža līdz izdomātajam koka objektam.

Tika dota tikai stunda laika uzdevuma veikšanai, un tad mēs devāmies prezentēt mūsu ideju. Prezentējām mēs, manuprāt, ļoti labi un mūsu ideja bija oriģināla, atšķīrās no citu komandu idejām.

Kad pienāca rezultātu paziņošana, tad bijām satrauktas, taču diezgan pārliecinātas, ka vietu neiegūsim, Kad kā 1. vietas ieguvējas nosauca mūs, pārņēma dažādas emocijas, taču pāri visam milzīgs prieks un gandarījums par paveikto darbiņu.

Evelīna Jansone 8.a

 

26. februārī mēs, komanda „Sinerģija” (Helēna Anna Bunka, Diāna Marta Rence un Airita Pulkstene),  bijām Rīgā, Drugiem Group un Istabai uzņēmumā, kur norisinājās biznesa spēļu „Ceļš uz bagātību” fināls .Kopā no Latvijas bija 198 komandas , finālā piedalījās 12 labākās komandas.

Viss pasākums sākās ar komandu pieteikšanu un iepazīšanos. Tad tika izstāstīti spēles noteikumi un izloze par jomu, kurā būs jāveido bizness. Mēs izlozējām – lielgabarītu mašīnu detaļu veikalu. Pirmās emocijas uzzinot, ka mums būs jāstāsta par smago tehniku bija apmēram : „Ak šausmas! Ko mēs darīsim? Mēs taču par to neko nezinām!” . Kopā bija 12 uzdevumi un lielāka daļa no tiem bija rēķināmi un saistīti ar matemātiku, siltumu, elektrības patēriņu. Visu uzdevumu izpildei tika dotas apmēram 2 stundas. Tuvojoties laika beigām mums bija palicis pats svarīgākai un grūtākais uzdevums  – apkures izmaksu aprēķins katram mēnesim, kuram gandrīz nepietika laiks.

Pēc pusdienu pauzes sākās sava uzņēmuma idejas prezentēšana, lai saņemtu 15 tūkstošus eiro no investoriem. Investorus tēloja žūrija, kas mūs vērtēja. Tā kā bijām vienīgās, kurām paveicās izlozēt lielgabarītu mašīnu detaļu veikalu, tad žūrija bija pārsteigta, par to cik labi pārzinājām šo tēmu. Prezentējot savu ideju, mēs izmantojām paštaisītu plānu, lai neko neaizmirstu pateikt.

Uztraukums bija visas dienas garumā, taču visvairāk tas parādījās, kad sākās apbalvošana. No sākuma tika sauktas komandas, kuras saņēma pateicību par piedalīšanos. Savu augstāko punktu stress sasniedza, kad paziņoja komandu, kura ieguva pēdējo pateicību, tad bija viegla ieelpa, kam sekoja saviļņojums, jo sapratām ka esam pirmajā trijniekā. Visu laiku domājām, ka palikām otrās, taču kad mūs nosauca kā 1. vietas īpašnieces bijām saviļņotas un pārsteigtas. Nākamās 10 minūtes nespējām aptvert to, ka uzvarējām.

Helēna Anna Bunka 10.a klase