Ziņas no projekta

Skolas direktore tiek aizturēta Rīgas lidostā. Tā iesākās mūsu lidojums Nordplus projekta “Zaļais sertifikāts” ietvaros. Pierādās tas, cik svarīgi ir ievērot visus noteikumus! Direktore Power Bank bija ielikusi bagāžā, kura tiek nodota, tas nozīmē, ka soma tika skenēta un ieraudzīts priekšmets, kuram tur nav jāatrodas. To drīkst pārvadāt rokas bagāžā. Viss beidzās/sākās laimīgi!

Nedaudz mainījās izlidošanas laiki, jo Fēru salās “streikoja putni”, 2 putni bija ielidojuši lidmašīnas propelleros, tāpēc īstais reiss tika atcelts un mums bija nodrošināts lidojums ar citu aviokompāniju āgrākā laikā.

Vagar lidosta – mazākā lidosta starp visām Ziemeļvalstu lidostām, vienīgā Fēru salās. Šeit cilvēki cits citu pazīst, smaidi un sveicieni ikvienam! Vietējie iedzīvotāji tūlīt atpazīst tūristus! Iebraucējiem nekavējoties jāpieraksta policijas numurs, jo visticamāk, ka vienīgā reize, kad to vajadzēs izmantot ir tad, ja pamani okeānā peldam vali. Tad Fēru salu dzīve apstājas un visi pievēršas vaļu medībām!

Lidostā mūs sagaidīja viesģimenes, kuras rūpēsies par Airitu, Zani, Iritu, Edgaru un Robertu. Ļoti draudzīgi, atsaucīgi ļaudis, kuri zina, kur ir Latvija un zina nedaudz arī mūsu vēsturi. Ģimenes kā sarunājušas pirmajās pusdienās mūsu jauniešiem pasniedza vistu, rīsus karija mērcē. 

Vējš, lietus, sniegs, saule nemitīgi mainās. Jābūt gatavam! Šeit pierādās teiciens “Nav nepiemērotu laika apstākļu, bet ir nepiemērots apģērbs!” Mūsu darba nedēļas plānojums ir iesniegts, bet tajā var būt izmaiņas, jo visu nosaka laika apstākļi. Arī šodien ar to sastapāmies, plānotās airēšanas un makšķerēšanas vietā bija aktivitātes sporta hallē, jo vējš un lietus bija nepiemērots makšķerēšanai.

Šodien tika prezentēti elektrības ieguves veidi visās projekta valstīs – Somijā, Islandē, Fēru salās un Latvijā. Mūsējiem tas bija “nieks”, jo bija veikts kārtīgs iepriekšējais darbs. Saņēmām aplausus! Esam iepazinušies ar skolu – Kambsdalur ģimnāziju, kura specializējusies 3 virzienos – biznesā, sociālajās zinībās un eksaktajās zinātnēs. Kopīgi veicām eksperimentus, kas apstiprina mūsu kompetenču pieeju.

Otrdien (rīt) mūsu galamērķis ir Fēru salu galvaspilsēta – Tornshavn. Tur jaunieši iepazīsies ar divu viesnīcu darbību. Un viņu uzdevums būs sagatavot novērtējumu viesnīcu “zaļajai darbībai”, jāsniedz  ieteikumus un labākajai jāpasniedz “zaļais sertifikāts”.

Uz tikšanos rīt!