Fēru salu vēji - 2.diena

Cepure tiek aizpūsta tālāk, nekā tavas acis spēj saredzēt! Šorīt mostamies ar sniegu, vēju un sauli. Ceļš mūs ved uz Fēru salu galvaspilsētu – Touršhavnu. Apmeklējam mūsu izpētes objektu – viesnīcu “Hafnia”. Ļoti profesionālā līmenī viesnīcas vadības komanda izklāsta savu pieeju un redzējumu par esošās viesnīcas darbības “zaļo “ dzīvi un sniedz ieskatu jaunās viesnīcas “Brandan”, kas tiks atvērta 2020.gada maijā, “zaļo” virzienu. Jauniešiem bija jāklausās sniegtā informācija un tuvākajās dienās jāveic grupu darbs par to, ko iespējams vēl pārvērst “zaļajā” domāšanā.

Spītējot visiem vējiem devāmies ekskursijā iepazīt vecpilsētu un jauno galvaspilsētas daļu. Paralēli visam izzinājām Fēru salu vēsturi. Fēru salas ir Dānijas neatkarīga sastāvdaļa, kurai ir sava valūta, sava valoda, savs parlaments un, kurā uzturās Dānijas valdības pārstāvis. Fēru salu iedzīvotājiem ir tieši tādas pašas tiesības kā Dānijas iedzīvotājiem, arī bezmaksas studijas Dānijas augstskolās. Galvenais šīs salas ienākumu avots ir lašu un aitu audzēšana, kā arī ienākošais tūrisms.

Jaunieši, lai arī nosaluši, jo mēs salstam visvairāk, izrāda prieku, ieinteresētību un apmierinātību ar esošo situāciju! Ar nepacietību tiek gaidīta kāpšana kalnos un makšķerēšana Fēru fjordos!