Grobiņas skolu šahistiem veiksmīgi starti starpnovadu skolēnu sporta spēlēs un Latvijas šaha olimpiādē

5.aprīlī ar lielu dalībnieku skaitu norisinājās starpnovadu skolēnu sporta spēles šahā (59 šahisti) un dambretē (37 dambretisti). Organizēja Grobiņas ģimnāzija, bet sakarā ar telpu trūkumu, notika Gaviezes pamatskolā un kultūras namā. Grobiņas sākumskolas un Grobiņas ģimnāzijas šahistiem bija veiksmīgs starts – daudz nopelnītu medaļu. Kopā no abām skolām startēja 28 šahisti un 4 dambretisti.

ŠAHA REZULTĀTI:

10.-12.klašu grupā zēni:

1.vieta – VALDIS VOLGEMUTS; 2.vieta – EMĪLS ROLAVS; 3.vieta – RIČARDS KRAUKLIS.

10.-12.klašu grupā meitenes:

1.vieta – KINTIJA TRINKŪNA; 2.vieta – SELĪNA DONE; 3.vieta – UNA ŠOFERE.

4.-9.klašu grupā zēni:

1.vieta – MARKUSS APENĪTIS 7 punkti 7 spēlēs ( ļoti augsts sniegums) ; 2.vieta – VERNERS SKRASTIŅŠ 5,5 punkti. 3.-5.vietu ar 4,5 punktiem dalīja sākumskolas skolnieks JĀNIS ZVIEDRĀNS. Taču speciālā šaha izložu datorprogramma, kas rezultātus aprēķina sīkāk un smalkāk, šoreiz Jānim izrēķināja 5.vietu. Šajā grupā bija lielākais dalībnieku skaits – 18.

4.-9.klašu grupā meitenes: 3.vietā, ar 5 uzvarām no 7 spēlēm, REBEKA BRIKŠĶE. Labs starts arī IEVAI PŪSTNIECEI (4.vieta ) un EGIJAI CĪRULEI, kuras izcīnīja 4 punktus. Ievai un Egijai tās bija pirmās šaha sacensības. Labs sniegums pirmajai reizei. Sacensībās piedalījās 12 šahistes.

1.-3.klašu grupā zēni:

1.vieta –ĒRIKS APENĪTIS 7 uzvaras 7 spēlēs ; 2.vieta –EDUARDS VĀRNA 6 punkti; 3.vieta – MADARS PODNIEKS 5 punkti. Ļoti veiksmīgs starts ar 4 punktiem - TOMAM PULKSTENAM (4.vieta); TĀLRĪTAM PUJĒNAM; GUSTAVAM BAUMANIM ; GUSTAVAM CIEMESAM. Visiem zēniem bija 4 punkti un tikai datorprogramma sīkāk izrēķināja vietu sadalījumu. Sacensībās piedalījās 13 šahisti.

1.-3.klašu grupā meitenes:

1.vieta – LAUMA EKŠTEINA (6 spēlēs 6 uzvaras). Tikai nedaudz līdz medaļām pietrūka LINDAI PUDIŅAI.

Šaha sacensībās daudz kas ir atkarīgs no izlozes, kur pie liela dalībnieku skaita var izlozēties stiprs pretinieks, bet var tikt izlozēts arī vājš. Tāpat pie blīviem rezultātiem, vietu sadalījumu sīkāk izrēķina speciāla šaha izložu datorprogramma. Sacensībās piedalījās šahisti no Grobiņas sākumskolas, Grobiņas ģimnāzijas, Rucavas pamatskolas, Pāvilostas vidusskolas, Gaviezes pamatskolas, Rudes pamatskolas. Kopā 59 šahisti.

 

Sacensības speciālā šaha izlozes programmā tiesāja Liepājas Kompleksās sporta skolas šaha nodaļas trenere Gaļina Sudmale.

   Uzvarētājiem skaistas medaļas un diplomi, bet visiem šaha sacensību dalībniekiem mazos kabatas kalendāriņus ar uzrakstu  “ LIELISKAIS ŠAHISTS, GROBIŅA 2018 “ dāvāja SIA “Suvenīru Fabrika Holding “ . Pateicība arī otram sacensību sponsoram - firmai  “Liepājas papīrs “ par balviņām pirmā sešinieka šahistiem.

Paldies visiem šahistiem par skaistajām uzvarām, kombinācijām un startu starpnovadu skolēnu sporta spēlēs!

10.-12.klašu dambretes sacensībās zēniem: 1.vieta – RIČARDS KRAUKLIS; 2.vieta – EMĪLS ROLAVS; 3.vieta – VALDIS VOLGEMUTS. SELĪNA DONEI 4.vieta 10.-12.klašu dambretes sacensībās meitenēm.

Dambretes sacensībās kopumā startēja 37 dalībnieki ( Grobiņas ģimnāzija, Pāvilostas vidusskola, Dzērves pamatskola, Dunalkas pamatskola, Durbes pamatskola).

Ceturtdienā, 5.aprīlī šahisti cīnījās starpnovadu sacensībās, bet jau sestdien, 7.aprīlī Grobiņas šahistu izlase devās uz pirmo Latvijas skolu šaha olimpādi, Kurzemes reģiona finālsacensībām Ventspilī, kur piedalījās ap 100 šahisti. Grobiņniekiem veiksmīgs starts. Grobiņas ģimnāzijas 12b.klases audzēknim EMĪLAM ROLAVAM 10.-12.klašu grupā 2.vieta, bet Grobiņas saķumskolas 3b.klases skolniekam TĀLRĪTAM PUJĒNAM 3.vieta. Viņi abi 15.maijā dosies uz Rīgu, lai cīnītos visas Latvijas skolu šaha olimpiādes finālā. ĒRIKS un MARKUSS APENĪŠI, EDUARDS VĀRNA, šo iespēju tikt uz finālu Rīgā izcīnīja jau janvārī, iegūstot 3.vietu Kurzemes skolu skolēnu komandu sacensībās.

Ventspilī cīņas bija spraigas un viss izšķīrās tikai pēdējā kārtā. Ļoti, ļoti tuvu pirmā trijnieka medaļām bija arī REBEKA BRIKŠĶE, MADARS PODNIEKS un LAUMA EKŠTEINA. Visu turnīra gaitu viņi cīnījās pie līderu galdiņiem un bija nopietni kandidāti par medaļām, taču nepaveicās pēdējā kārtā. Pie tam Liepājas un Kuldīgas šahisti visi bija sporta skolas audzēkņi, kas trenējas 5 reizes nedēļā.

Organizatori bija pacentušies, ka sacensības bija noorganizētas augstā līmenī, kā šaha festivālā. Finišā uzvarētājiem medaļas un diplomi, bet arī pārējiem tika dāvātas pirmās Latvijas šaha olimpiādes medaļas un diplomi par piedalīšanos, kā arī pildspalvas, bloknoti, aproces un pat šokolāde.

Pēc sacensībām, kamēr tika sarakstīti diplomi, bija iespēja uzspēlēt simultantspēli ar Latvijas 2017.gada čempioniem šahā - Lindu Krūmiņu un Arturu Bernotas. Katrs no viņiem spēlēja vienlaicīgi ar 15 šahistiem. Viņi paši izvēlējās no visa lielā dalībnieku pulka šahistus ar kuriem spēlēs. Šāda iespēja palaimējās arī Emīlam Rolavam, Rebekai Brikšķei, Ievai Pūstniecei, Verneram Skrastiņam, Kristapam Eglītim un Laumai Ekšteinai. Savukārt Madars Podnieks un Tālrīts Pujēns bija lieli gudrinieki, visu laiku aiz muguras sekoja Latvijas čempionam Arturam Bernotas un vēroja kādus gājienus viņš izdara.

Grobiņas šahistu izlases sastāvā Ventspilī braši cīnījās arī Jānis Zviedrāns, Verners Skrastiņš, Linda Pudiņa, Kristaps Eglītis.

Grobiņas šahistu starti redzami arī Latvijas Šaha federācijas mājaslapas adresē!

Rudīte Bērziņa

Starpnovadu skolēnu sporta spēļu šahā fotogrāfijas būs redzamas līdz 10.jūnijam.

Latvijas šaha olimpiādes Kurzemes reģiona fināla fotogrāfijas būs redzamas līdz 10.jūnijam.

Tikko no Latvijas šaha federācijas atnāca adrese, kur var izlasīt par to, kā šahistiem veicās Ventspilī.