Panākumi olimpiādē

    28.aprīlī notika Latvijas 46. atklātā matemātikas olimpiāde, kurā piedalījās arī Grobiņas ģimnāzijas 7.c klases skolnieks Verners Valters Skrastiņš. Sacenšoties ar visas Latvijas 7.klašu olimpiādes dalībniekiem, Verners Valters ir ieguvis atzinību un ir uzaicināts uz laureātu apbalvošanu Rīgā.

Paldies par atbalstu vecākiem un Verneram Valteram par ieguldīto darbu!

Skolotāja S.Klaiše

Priecājamies par veikumu!

Vieglatlētikas sasniegumu un dalībnieku saraksts 2019.gada 15.maijā.

A grupa:

Jolanta Kučinskaite - 2 .vieta 100 m sprintā, 1. vieta tāllēkšanā un 3. vieta augstlēkšanā.

Sintija Gruškēvica - 3. vieta 100 m sprintā, 2. vieta tāllēkšanā.

Evelīna Žvagule - 4. vieta 100 m sprintā.

Una Šofere - 1. vieta diska mešanā, 1. vieta šķēpa mešanā, 1. vieta lodes grūšanā.

Aiga Veisa - 3. vieta diska mešanā, 4. vieta šķēpa mešanā.

Paula Grundmane - 4. vieta lodes grūšanā.

Emīls Zukulis - 2. vieta 100 m sprintā, 2. vieta augstlēkšanā.

Andris Duļķins - 3. vieta 100 m sprintā

Jānis Rozenbergs - 7. vieta 100 m sprintā, 3. vieta šķēpa mešanā.

Džonatans Leimants - 2. vieta 1500 m skrējienā, 2. vieta tāllēkšanā.

Kā arī A grupas komanda izcīnīja 1. vietu jauktajā stafetē. Komandā skrēja - Jolanta Kučinskaite, Evelīna Žvagule, Andris Duļķins un Emīls Zukulis.

B grupa:

Paula Tumpele - 1. vieta 100 m sprintā, 1. vieta tāllēkšanā.

Airisa Marta Mūrniece - 9. vieta 100 m sprintā, 3. vieta 400 m skrējienā.

Rūta Cinkmane - 1. vieta 400 m skrējienā, 1. vieta 800 m skrējienā

Toms Reņģe - 2. vieta 100 m sprintā, 1. vieta augstlēkšanā, 3. vieta tāllēkšanā.

Rendijs Sermulis - 5. vieta 100 m sprintā, 2. vieta augstlēkšanā, 2. vieta šķēpa mešanā.

Markuss Žuburs - 10. vieta 100 m sprintā, 5. vieta tāllēkšanā.

Niklāvs Tauriņš - 6. vieta 800 m skrējienā, 1. vieta trīssolī

Ričards Mironovs - 6. vieta šķēpa mešanā.

Bruno Toms Vismanis - 5. vieta šķēpa mešanā.

Kā arī B grupas komanda izcīnīja 1. vietu jauktajā stafetē. Komandā skrēja - Rūta Cinkmane, Paula Tumpele, Rendijs Sermulis un Markuss Žuburs. 

C grupa:

Marta Cīrule - 1. vieta 100 m sprintā, 2. vieta tāllēkšanā, 1. vieta lodes grūšanā.

Marana Pujēna - 10. vieta 100 m sprintā, 6. vieta tāllēkšanā.

Amanda Galdika - 12. vieta 100 m sprintā,

Annija Kauliņa - 6. vieta 400 m skrējienā, 5. vieta 800 m skrējienā. 

Anna Marija Mackare - 1. vieta 800 m skrējienā, 2. vieta augstlēkšanā.

Kevins Markuss Milaitis - 7. vieta 400 m skrējienā, 4. vieta 800 m skrējienā.

Valters Vītols - 4. vieta augstlēkšanā.

D grupa:

Eimija Milaite - 5. vieta 400 m skrējienā.

Viesturs Kazbuķis - 11. vieta 100 m sprintā, 7. vieta tāllēkšanā.

Ralfs Bethers - 14. vieta 400 m skrējienā, 15. vieta tāllēkšanā.

Lauris Jaunzemis - 15. vieta tāllēkšanā.

Jauniešu sasniegumi sporta sacensībās

3. aprīlī, Druvā, tika aizvadītas Kurzemes reģiona finālsacensības florbolā(līdz 9. klasei). Kopā sacensībās piedalījās 5 komandas - Liepājas Raiņa 6. vidusskola, Nīgrandes pagasta Kalnu vidusskola, Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskola un mēs. Aizvadot četras spēles, divas spēlēs zaudējām, bet pa vienai uzvarējām un spēlējām neizšķirti un ierindojāmies 4. vietā. Komandā spēlēja - Rignārs Zvirbulis, Miks Miķelsons, Patriks Bliska, Jēkabs Jekste, Niklāvs Tauriņš, Toms Reņģe, Kārlis Polis, Toms Kāpiņš un Jānis Laugalis.

4. aprīlī, Nīcā norisinājās A un B grupu telpu futbola sacensības. 

A grupā piedalījās trīs komandas - Nīcas Vidusskola, Priekules vidusskola un mēs. Šajā konkurencē, mūsu puiši ierindojās trešajā vietā. Komandā spēlēja - Raivo Baltavičš, Andris Duļķins, Kārlis Geistarts, Jānis Rozenbergs, Toms Reņģe, Toms Jaunzemis un Rendijs Sermulis.

B grupā piedalījās trīs komandas - Nīcas Vidusskola, Priekules vidusskola un mēs. Šajā konkurencē, mūsu puiši izcīnīja divas uzvaras un neatstāja citām komandām nekādas cerības uz pirmo vietu. Komandā spēlēja - Rignārs Zvirbulis, Nikāvs Tauriņš, Markuss Štarks, Viesturs Reinholds, Miks Miķelsons un Kārlis Mikuļskis. 

The first, second and third

    The first, second and third - ja domājat, ka tiek mācīti kārtas skaitļa vārdi angliski, tad esat kļūdījušies. 30.oktobrī četri jaunieši - Jolanta un Pēteris no 12.a, Andžela no 12.b un Kārlis no 10.a devās uz Priekuli, lai mērotos spēkiem otrā posma angļu valodas olimpiādē. Skolēnus atbalstīja un līdzi devās skolotāja V.Pūķe. Pirmā, otrā un trešā ir vietas, kuras jaunieši pārveda mājās 17 dalībnieku konkurencē. Olimpiāžu darbos arvien vairāk ienāk oriģinālliteratūras darbi. Ja pagājušā gada olimpiādē bija jāatbild uz jautājumiem par konkrētu literāru darbu, tad šogad jaunums - diktāts. Daudzi zinām Š.Brontē romānu Džeina Eira, vai vismaz esam dzirdējuši par to, taču rakstīt diktātu, saklausot visus sarežģītos vārdus, nav nemaz tik viegli. Lai arī cik grūti uzdevumi ir bijuši, trīs godalgotas vietas no mūsu četrotnes ir lielisks pierādījums jauniešu erudīcijai un zināšanām.

Lepojamies!

Latvijas skolu skolēnu pirmā šaha olimpiāde

    15.maijā Rīgā Juglas vidusskolā notika Latvijas skolu skolēnu pirmā šaha olimpiāde, kurā no visas Latvijas pie rūtotajiem šaha galdiņiem sacentās vairāk kā 200 šahistu. Lai tiktu uz finālsacensībām, iepriekš notika labāko šahistu noteikšana skolās, kā arī reģionu pusfinālos : Kurzemes, Zemgales, Vidzemes, Latgales un Rīgas reģiona. Visas dienas garumā skolēni pie šaha galdiņiem cīnījās par skaistajām medaļām un kausiem.  Pēc sacensībām, kamēr tiesneši sarakstīja diplomus, notika simultantspēles ar Latvijas spēcīgākajām šahistēm . Iepriekšējos atlases turnīros iespēju piedalīties šajā vērienīgajā pasākumā bija izcīnījuši: Grobiņas sākumskolas komanda par 3.vietu Kurzemes skolēnu sporta spēlēs 1.-4.klašu grupā - Ēriks un Markuss Apenīši, Eduards Vārna ; Tālrīts Pujēns par 3.vietu Latvijas skolu šaha olimpiādes Kurzemes reģiona finālā un  Emīls Rolavs par 2.vietu. Visi zēni ļoti braši cīnījās Latvijas spēcīgāko skolēnu šahistu sacensībās. Apbalvošanā labākajiem tika pasniegtas medaļas, kausi un balvas. Visiem sacensību dalībniekiem no šī vērienīgā pasākuma par piemiņu arī skaistas medaļas un diplomi. Kamēr tika apkopoti rezultāti , skolēni varēja izmēģināt spēkus simultantspēlē  ar Latvijas spēcīgākajām šahistēm. Emīls Rolavs spēlēja ar Lauru Roguli, bet Tālrīts Pujēns  ar lielmeistari Danu Reiznieci - Ozolu.

                                                                                    Rudīte Bērziņa

IMG_1039.JPG IMG_1040.JPG IMG_1042.JPG IMG_1044.JPG IMG_1048.JPG IMG_1050.JPG IMG_1059.JPG

Sintija prezentē novadu

     Izstrādājot pētniecības darbu "Ūdens kvalitāte Grobiņas novada peldvietās", 11.b klases skolniecei Sintijai Gruškēvicai tika iespēja piedalīties Latvijas skolēnu 42. zinātniskās pētniecības darbu konferencē Rīgā.

   Vides zinātnes sekcijā dalību ņēma trīsdesmit deviņi skolēnu darbi no visām Latvijas skolām. Darba aizstāvēšanas forma - prezentācija 7.minūtes. Konference notika Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā 20. aprīlī, kur savus posterus aizstāvēja bioloģijas, ķīmijas un fizikas darbu autori.

   Izsaku pateicību Sintijai par labi sagatavotu prezentācijas materiālu un stāstījumu par savu novadu.

                                                                                                Darba vadītāja- Anna Duļbinska

Futbola sacensības

Kurzemes novada futbola sacensībās mūsu ģimnāzijas zēni uzvarēja Talsu 2.vsk. 3:0, Saldus vsk. 4:1, Brocēnu vsk. 3:0, bet zaudēja Liepājas 1.Valsts ģimnāzijai 0:1 un Ventspils ģimnāzijai 0:2.

Līdz ar to 3.vieta un bronzas medaļas.

 Komandā spēlēja Klāvs Bethers, Ivo Gaučis, Rignārs Zvirbulis, Kārlis Mikuļskis, Reinis Alpiņš, Ritvars Zūns, Rainers Donis, Klāvs Kļava, Roberts Vītols, Valts Kālis, Marats Almanis.

 

                                Skolotāji: Maira Freiberga, Valters Freijs

Izcili panākumi starptautiskā olimpiādē Polijā

   Šis ir grobiņnieku gads – pirmo reizi uz goda pjedestāla starptautiskajā matemātikas un fizikas olimpiādē Wieluņā, stājās 2 mūsējie. Ar skaļām ovācijām sveicām Emīlu Zukuli ar 1.vietu un Dāvidu Vorobjovu ar 2.vietu. Pavisam nedaudz, tikai 2 punkti bija tie, kas kavēja Arnim Birzem nostāties blakus saviem skolas biedriem. Galvenā balva – krāsainais lāzerprinteris un muzikālais aprīkojums ceļos uz Grobiņu.

   Esmu ļoti gandarīta par sasniegto, bet vēl lielāks prieks par jauniešu pozitīvo attieksmi gatavošanās procesā, par zinātkāri, par inteliģenci, kas staro no viņiem. Šeit mēs redzam sadarbības rezultātu – jaunieši, skolotāji, vecāki. Svarīgs un atbildīgs ir ikviens, skolotājas Anita Poriņa un Ilze Kāle, kas virza pa matemātikas ceļu, Armands Pričins, kura pārziņā ir fizikas gudrības. Vecāki, vienmēr, ir pozitīvi sadarbojušies ar skolu, ar sapratni uztvēruši skolas nospraustos mērķus un ticējuši, ka Grobiņas ģimnāzija ir skola, kas ir vispiemērotākā viņu bērniem. Ceru, ka ticība attaisnojās!

L.Urbāne

20180416_112533.jpg 20180416_112622.jpg 20180416_152616.jpg 20180416_153555.jpg IMG-20180416-WA0000.jpg IMG-20180416-WA0001.jpg IMG-20180416-WA0003.jpgPaldies par atdevi spēlēs!

Mūsu 7.- 9.klašu zēni telpu futbolā uzvarēja Vērgales pamatskolu ar 8:0, Kalētu pamatskolu ar 8:0, Durbes pamatskolu ar 2:1, Priekules vsk. ar 1:0, saspēlēja neizšķirti ar Nīcas vsk. 2:2 un izcīnīja 1.vietu.

Komandā spēlēja Alpiņš Reinis, Donis Rainers, Vītols Roberts, Zvirbulis Rignārs, Gaučis Ivo, Mikuļskis Kārlis. Patīkami, ka visi spēlētāji guva vārtus, bet rezultatīvākais bija Rignārs. 

 

Atklātā krievu valodas olimpiāde

Aizputes novada atklātajā krievu valodas olimpiādē piedalījās 4. skolēni: Arturs Saveļjevs no 7.a klases

                                                                           Larisa Maļina no 7.a klases

                                                                           Markuss Gorbunovs no 8.c klases

                                                                           Enija Blaščinska no 8.a klases.

Skolēniem bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas novada mērogā. Olimpiāde bija interesanti organizēta un novadīta augstā līmenī. Salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, skolēnu skaits bija diezgan liels gan no 7. klases, gan no 8. klases grupas. Skolēni bija sadalīti divās grupās.  Visi dalībnieki dāvanā saņēma pildspalvas.

Prieks par mūsu skolēnu Arturu Saveļjevu kurš saņēma Atzinību krievu valodas olimpiādē.

Krievu valodas skolotāja Anna Zalāne